Hipnozė KAUNE – Koks skirtumas tarp HIPNOZĖS ir HIPNOTERAPIJOS?

Hipnozė KAUNE – Koks skirtumas tarp HIPNOZĖS ir HIPNOTERAPIJOS?

February 25, 2021 1 By asta

Hipnozė ir Hipnoterapija. Kuo SKIRIASI?

Šiandienos įvairialypiame pasaulyje susiduriame su daugybe terapinės pasiūlos. Vienos praktikos yra geriau žinomos ir paplitusios, tuo tarpu apie kitas dar trūksta patikimos informacijos, kuria klientai galėtų pasikliauti. Siekdami susitvarkyti savo gyvenimo emocines ir fizines problemas žmonės vis dažniau kreipiasi į hipnoterapijos (Kaune ar kitame mieste) specialistus. Nors hipnoterapija vertinama ypač teigiamai ir jos veiksmingumas įrodytas tyrimais, Lietuvoje ši psichoterapijos rūšis dar negali lygiuotis į JAV ar UK užimamas pozicijas. Tačiau šiam terapiniam būdui vis labiau populiarėjant Lietuvoje pastebima, jog žmonės patį šį terminą hipnoterapija vertina teigiamai, o žodį hipnozė vis dar apipina sovietiniais stereotipais. Taigi, kuo skiriasi šie du terminai? Ir ar verta juos atskirti?

Kas yra hipnozė?

Hipnozė – tai transo būsena, kurioje kasdien pabuvojame kiekvienas iš mūsų. Kai svajojame, užsižiūrime pro langą ar užmiegame skaitydami knygą. Štai keletas pavyzdžių parodančių, kad transo būsena yra mums natūrali būsena. Kartais net negalėtume pagalvoti, jog kasdienėje rutinoje yra nemažai situacijų, kurių metu mes pasineriame į lengvą transą.

Šie kasdienio transo pavyzdžiai yra:

  • Medituojant, jogos užsiėmimo metu ar bėgiojant. Rami muzika, instruktoriaus intonacija, jūsų ritmingas kvėpavimas, ritmingi kūno veiksmai, gilus atsipalaidavimas neretai veda į lengvą transą, štai kodėl seanso ar užsiėmimo pabaigoje jaučiatės tokie pailsėję.
  • Vairuojant ar keliaujant ilgas distancijas. Kiekvienas iš mūsų esame pastebėję, kad važiuodami mums jau žinomu keliu visiškai nebegalvojame apie kelią ar kur mums reikia važiuoti ir “atsibundame” tik tada kai jau esame vietoje. Šie “dingę” mastymo momentai ir yra transas.
  • Žiūrint televizorių ar klausantis muzikos. Neretai pasineriame į muziką ar tv programą, tačiau vėliau suvokiame, kad nieko tiksliai negirdėjome ir nematėme, nes šiais gilaus pasinerimo momentais buvome transe.
  • Piešiant, rašant ar skaitant. Lengva, išlaisvinanti būsena šių užsiėmimų metu ir yra mūsų natūralus transas.

Tačiau šiame natūraliame transe mes negalime išbūti ilgai – tai kartais tetrunka kelias minutes ar sekundes. Kuomet hipnozė Kaune ar kitame mieste atliekama mums kito asmens, šis žmogus įveda mus į sąmoningo dirbtinio transo būseną pasitelkdamas įvairias atpalaidavimo technikas. Tuomet, hipnozė (taip pat ir regresinė hipnozė) gali trukti gerokai ilgiau nei joje sugebėtume iš būti patys, kadangi vedantysis padeda išlaikyti dėmesio koncentraciją ir fokusą.

Hipnozė dažnai apibrėžiama kaip:

• Gilaus atsipalaidavimo būsena
• Padidinto įtaigumo būsena
• Padidinto sąmoningumo būsena

Taigi, pati hipnozė (Kaune), kaip procesas, nuo mūsų kasdien patiriamo lengvo transo skiriasi tuo, kad tai daroma su tikslu. Hipnozės specialistas mus veda gilaus atsipalaidavimo link, turėdamas tikslą – padėti jums išspręsti, atrasti ar išgyti.

Kas yra hipnoterapija?

Hipnoterapijos apibrėžimas gana aiškus – tai hipnozės panaudojimas terapiniais tikslais.

Norėdami suprasti skirtumą tarp hipnozės ir hipnoterapijos, galvokime, kad hipnozė yra įrankis, o hipnoterapija tai šio įrankio panaudojimo būdas. Įdomus palyginimas: hipnozė, hipnoterapijos procese yra tiek svarbi kiek menas svarbus meno terapijoje.

Taigi, hipnozė, pati kaip būsena prieinama mums bet kuriuo paros metu. Tačiau hipnoterapija Kaune, negalima be vedančiojo specialisto ir be pagrindinio terapinio elemento – hipnozės.

Hipnozė yra saugus įrankis siekiant įvairios terapinės naudos – įveikti fobijas, nerimą, panikos atakas, depresiją, kūniškus susirgimus, atsikratyti priklausomybių. Galbūt hipnozė Kaune kai kuriems iš mūsų asocijuojasi su estradiniais hipnozės pasirodymais, kuomet minios žmonių paklūsdavo vienam vedančiajam. Tačiau hipnozės terapijoje viskas kitaip, kadangi vedantysis terapeutas neturi galios įteigti jums nieko tokio ko nenorėtumėte jūs pats. Hipnozės procese, kaip ir pačiame hipnoterapijos (Kaune) seanse, viskas vyksta tik pagal kliento valią, todėl galima įteigti tik tai, kas palanku jam ir jo sveikatai.

Būkime sveiki ir laimingi. 💙

Strapsnio autorė: Asta Asteen


Aš Galiu Tau Padėti – susisiek su manimi. 💙

Straipsnio autorė: Esu Asta Asteen – mentorė, kūno ir sielos terapeutė, hipnoterapeutė, transformacinių įrašų kūrėja, HAMSA HOUSE namų įkūrėja. Vedu konsultacijas žmonėms norintiems įveikti panikos atakas, nerimą, depresiją, įvairias baimes, fobijas, priklausomybes, kenčiantiems nuo kūniškų susirgimų ir sielos skausmo – nerandantiems savo kelio arba praradusiems save. Konsultacijų metu dirbame pagal mano suformuluotą “TRANSFORMACINĘ” greito pokyčio metodiką, kuri efektyviai padeda įveikti emocines problemas bei išsiugdyti naujas savybes laimingam ir pilnaverčiam gyvenimui. Stengiuosi žmonėms padėti į gyvenimą pažvelgti kitaip – visi esame apdovanoti ir esame nusipelnę gyventi tokį gyvenimą kokio trokštame. Kartu su konsultacijomis taikau hipnozę Kaune, kurios dėka emocinės problemos sprendžiamos sparčiai greičiau nei pasitelkus bet kurį kitą psichoterapijos metodą.

https://www.hamsahouse.lt/apie-mane/

https://www.hamsahouse.lt/kuo-galiu-padeti/

Šaltiniai:

  • https://web.wellness-institute.org/blog/bid/256330/what-is-the-difference-between-hypnosis-and-hypnotherapy
  • https://web.wellness-institute.org/blog/7-ways-youve-been-hypnotized-without-realizing-it
  • https://aihcp.net/2012/04/23/what-is-the-difference-between-hypnosis-and-hypnotherapy/.