Kas yra regresinė hipnozė?

Kas yra regresinė hipnozė?

September 9, 2020 11 By asta

Regresinė Hipnozė (Sąmonė ir pasąmonė)

Kad geriau suvoktume hipnozės reikšmę reikšmę ir naudą, trumpai apžvelgsime žmogaus proto sandarą. Mūsų protas yra sukurtas informacijos paskirstymo atžvilgiu. Mūsų kasdienybė labai spalvinga – mes jaučiame begales jausmų, patiriame daugybę skirtingų įvykių ir atliekame nesuskaičiuojamą galybę funkcijų. Visa informacija negali būti prieinama sąmonei, kadangi jos tiesiog per daug. Todėl protas pasirenka tai, kas mums iš tiesų reikalinga kasdieniam gyvenimui ir visa ko „per daug“ patalpina į pasąmonę. Zigmundas Froidas pirmasis ir paaiškino proto sandarą, remdamasis „ledkalnio“ modeliu.

Jo teigimu, mūsų protas padalintas į tris dalis: sąmonę, savimonę ir pasąmonę. Pasąmonė ir yra svarbiausia mūsų gyvenimus įtakojanti proto dalis, kuri sudaro 95 % mūsų proto ir „glūdi giliai po vandeniu“.

Yra daugybė informacijos, kuri nėra išsaugoma mūsų sąmonėje, bet svarbiau tai, jog didžioji dalis su mumis susijusios informacijos, įvykiai, atsiminimai, emocijos, išgyvenimai blokuojami pasąmonėje – ten ir glūdi visi atsakymai. Visa ši užslopinta informacija ir yra svarbiausia mums, nes ši informacija verta analizės – ji tūno užslopinta mūsų pasąmonėje ir kuria mūsų gyvenimus. Hipnozė ir yra vienas iš patikimiausių ir greičiausių būdų pasiekti pasąmone ir šiuos užblokuotus atsiminimus.

Kas yra hipnozė?

Hipnoterapija – tai psichoterapijos rūšis, kurios metu taikoma hipnozė. Terminas hipnozė kilęs iš graikų kalbos, žodis hypnos reiškia „miegą“. Hipnozės terapijos sesijos metu žmogus įvedamas į saugią transo būseną, į kurią mes natūraliai pasineriame du kartus dienoje – prieš prabusdami ir vakare prieš užmigdami. Ši būsena dar kitaip apibrėžiama kaip pakylėto sąmoningumo būsena. Nors tuo metu būname sąmoningi labai ribotai, jaučiamės apsnūdę, tuo momentu kaip tik lengviausiai pasiekiama mūsų pasąmonė. Pasąmonė mums siunčia simbolius ir pojūčius, kuriuos mes suvokiame „dėmesingu įsisąmoninimu“, todėl tokioje būsenoje mums dažnai ateina atsakymai į rūpimus klausimus ir problemų sprendimo būdai.

Į panašią būseną galime pasinerti giliai medituodami. Gilios meditacijos metu pasiekiamos teta bangos, kurios dar vadinamos „gydančiomis bangomis“. Viskas ką sau įteigsime ir kartosime būdami teta bangose, keliaus tiesiai į mūsų pasąmonę. Hipnozės terapeutas vedantis jus per hipnozės seansą naudoja įtaigos metodus, siekdamas padėti jums įveikti nerimo ir panikos sutrikimus, baimes, priklausomybes, skatinti trokštamų savybių vystymąsi.

Praeitų gyvenimų įtaka šiandienai

Kiekvieno žmogaus atmintis ir vaizduotė skiriasi. Netgi jei mes ir galime atsiminti kiekvieną mūsų gyvenimo detalę, deja nežinome kaip kiekvienas įvykis ar atsiminimas įtakoja mūsų gyvenimą. Protas automatiškai „pašalina“ ir atskiria tam tikras patirtis iš mūsų sąmonės. Tačiau, mes juk nesirenkame to, kas bus išreikšta ir žinoma mūsų sąmonei, o to kas keliaus į pasąmonę.

Daugybė mokslininkų, epigenetikų, ir psichoneuroimunologų sutartinai teigia, jog DNR grandinėje glūdi visa informacija susijusi ne tik su mūsų ligomis, bet ir praeitais gyvenimais. Kaip teigia žinomas amerikiečių knygų autorius ir edukatorius Joe Dispenza, mūsų DNR esančios „užkoduotos“ ligos dažnai iššaukiamos mūsų minčių ir elgsenos. Savo knygoje „Tu esi PLACEBAS“ jis teigia, jog du vienodi žmonės gali turėti tą patį geną, tačiau jų elgsena, gyvenimo būdas, o svarbiausia mintys ir mąstymas arba nuslopina arba suaktyvina geno veikimą. Jo teigimu, pakeitus visą mąstymo ir kasdienybės seką, kurią mes kartojame kasdieną, mes galime „išjungti“ ir įjungti mums reikiamus genus. Jei norime „deaktyvuoti“ tam tikrą geną, mes turime tapti kitais žmonėmis, elgtis atvirkščiai negu elgėmės tuomet kai „aktyvavome“ tam tikrą geną.

Visgi, dirbti savo naudai mes galime tik sąmoningai pasirinkdami ir su informacija kuri mums yra sąmoningai prieinama. Tačiau egzistuoja galybė informacijos, kuris mums nėra prieinama. Tai 95 % mūsų pasąmoninės informacijos, kurios sąmoningai pasiekti mes negalime. Pasąmonė saugo visą informaciją apie įvykius, kurie ne tik įvyko šiame gyvenime, bet praeitose mūsų inkarnacijose. Neretai, mūsų nesibaigiančių problemų ir ligų problemų šaknys glūdi praeitų gyvenimų patirtyse. Mūsų sukūrimo metu DNR grandinėje užkoduojama visų mūsų reinkarnacijų informacija. Visgi, ji prieinama tik pasiekus pasąmonę, o tai galime padaryti tik keletu būdų. Vienas iš jų – hipnozė.

Kas yra regresinė hipnozė?

Keliaudami giliau savo pasąmone iš teta bangų pasineriame į delta bangas. Delta bangose mes galime nusikelti į kitus gyvenimus ir gilesnes patirtis. Regresinė terapija – tai grįžimas į praeitus gyvenimus, „kelionė atgal“. Žodis regression reiškia grįžimą atgal. Kartais terapeutai naudoja regresinę meditaciją – tai buvimas lengvo transo būsenoje. Tačiau regresinė hipnozė, gilesnis ir efektyvesnis terapijos būdas leidžiantis efektyviai nusikelti į praeitus gyvenimus ir juos išgyventi.

Mūsų protas yra unikalus tuo, kad gali patirti laiko tęstinumą. Kuomet mums patariama gyventi čia ir dabar, mes vis tiek nejučiomis dairomės į praeitį ar žvalgomės į ateitį. Regresinė terapija mums suteikia galimybę pakeliauti po praeitį, iš naujo patirti praeitų gyvenimų situacijas ir jas iki galo išspręsti.

Regresines hipnozės metu protas turi galimybę „pakeliauti“ po kitas laiko dimensijas. Regresijos sesijos metu, žmogui, būnančiam transo būsenos, atgaline eiga primenami jo gyvenimo įvykiai. Dažnai pradedama nuo vaikystės, toliau kūdikystės atsiminimo ir toliau keliaujama į motinos pilvą. Iš ten keliaujama į pasąmonę – iš ten pasiekiama visa mums sąmoningai neprieinama informacija, mūsų tikrieji norai ir troškimai, vaikystės programos ir praeitų gyvenimų informacija. Visa tai mes atsinešame su savo DNR.

Kuo naudinga regresinė terapija?

Pasitaiko nemažai atvejų kuomet mūsų šio gyvenimo nesėkmės ir sunkios emocijos yra stipriai įtakotos praeitų gyvenimo patirčių. Kartais tuos nesėkmingus įvykius savo gyvenime mes vadiname „karminiais“, tačiau iš dalies jie tokie ir yra – mes juos atsinešame su savo naująją reinkarnacija. Deja, patys to nežinome, todėl pasitaiko atvejų, jog kovojame su ligomis ir nesėkmėmis be jokio teigiamo rezultato – lyg užburtame rate. Žemiau esanti iliustracija paaiškina kaip iš praeitų gyvenimų atsinešti neužbaigti įvykiai ir neišspręstos situacijos vėliau jau šiame mūsų gyvenime pasireiškia nesuprastomis emocijomis ar keistais simptomais.

Savo knygoje “Praeiti gyvenimai, sutikti mokytojai”, žymus amerikiečių psichiatras Brian’as Weiss’as pasakoja apie pacientus, kurie ateina aps jį vedami neišsprendžiamų sveikatos problemų. Pagrindinė knygos herojė moteris vardu Katerina buvo pacientė pakeitusi jo gyvenimą, kadangi jos kelionės laiku įrodė, jog šio gyvenimo problemos neretai yra praeitų gyvenimų “šleifai”. Knygos ištraukoje autorius pateikia vienos iš sesijų pradžią: “Praeitų jos inkarnacijų gyvenimai apėmė tūkstantmečius ir kaskart jai perėjus į transą aš nė nenumanydavau, kur nusidrieks prisiminimų gijos. Priešistorinėse olose, senovės Egipte ir naujuosiuose amžiuose – ji pabuvojo visur. Ir visi jos gyvenimai buvo Mokytojų su meile peržiūrėti mistinėje erdvėje, kur laikas apskritai neegzistavo. Tądien ji persikėlė į dvidešimtą amžių, tačiau ne į Katerinos gyvenimą”.

Vedamos hipnozės pagalba nusikeldama į buvusias savo inkarnacijas Brian’o Weiss’o klientė ne tik pamatė savo buvusių gyvenimų mirties epizodus, bet tokiu būdu ir išsprendė sveikatos problemas. Ją kankino panikos atakos, stiprus nerimai ir naktiniai košmarai, ji visuomet bijojo užspringti ir numirti. Keliaudama hipnozės pagalba Katerina sužinojo, jog viename iš gyvenimų nuskendo, o kitam jai buvo peiliu perrėžta gerklė. Visi jai paniką ir nerimą keliantys simptomai buvo praeitų gyvenimų pasekmė.

Amerikiečių vaikų psichiatro Jim’as B. Tucker’io jau daugelį metų atliekamų tyrimų rezultatai su vaikais ne tik įrodo, kad reinkarnacija egzistuoja, bet ir pateikia tam tikras sekas susijusias su praeitais gyvenimais. Kadangi vaikai iki 7 metų gyvena alfa ir teta bangų derinyje, jūsų proto būsena prilygsta lengvai hipnozei. Tokiu būdu, vaikai gali viską atsiminti paprastai, ką suaugęs žmogus gali atsiminti tik panardintas į hipnozės transą.

Jim’as Tucker’is pastebėjo, jog vaikai apie praeitus gyvenimus dažniausiai prabyla būdami 2 – 6 metų ir viską atsimena lyg tai būtų vykę vakar. Tiriamų vaikų teigimu, vidutiniškai praeina 16 mėnesių nuo jų praeitų mirčių iki naujo atgimimo kitame gyvenime.

Ką mums suteikia regresinė terapija?

Kaip jau žinome, regresinė hipnozė kaip terapijos rūšis turi daugybę privalumų. Žmonių, kurie kreipiasi į specialistus norėdami patirti šios terapijos teikiamą naudą, atsiliepimai apie regresinę hipnozę, neskaitant išimtinių atvejų, visuomet teigiami. Anksčiau straipsnyje pateikiau pavyzdžių kaip regresinės hipnozės metu sprendžiamos šio gyvenimo problemos.

Apžvelkime plačiau regresinės terapijos naudą:

  • Terapijos metu prisimenami ir iki galo išgyvenami praeitų gyvenimų įvykiai, neutralizuojamos su tuo susijusios emocijos, įtakojančios šį gyvenimą.
  • Išsprendžiamos sveikatos problemos, kurios yra susijusios su buvusių gyvenimų patyrimais ar mirtimis.
  • Susitinkama su giminingomis sielomis, mirusiais artimaisiais – iki galo išsprendžiami konfliktai ar nesusipratimai, įsivyrauja ramybė.
  • Įveikiamas nerimas, baimės ar fobijos susijusios su praeitų gyvenimų patirtimis.
  • Įveikiama mirties baimė – žmogus suvokia, jog po mirties gyvenimas nesibaigia.
  • Dažnai suvokiama gyvenimo misija ir tikslas, įsisąmoninama, kodėl turime tam tikrus pomėgius ar polinkius.
  • Pakeliavus po praeitus gyvenimus pakinta požiūris į save ir kitus, į pasaulį. Sužinoję kuo buvome kituose gyvenimuose, dažnai suvokiame kodėl tam tikru būdu elgiamės šiame gyvenime ir save “išteisiname” bei pamilstame.
  • Pradedame žiūrėti į gyvenimą kaip į vieną iš inkarnacijų, kuriose mes turime išmokti tam tikras pamokas. Suvokiame, kad patys jas pasirinkome prieš ateidami į žemę. Dingsta poreikis kaltinti kitus ir aplinkybes – prisiimame atsakomybę už save.
  • Suvokiame santykių su žmonėmis esmę ir prasmę. Kiekvienas iš jų yra mūsų mokytojas. Išeinama iš ydingų santykių, suvokiamos pamokos.

Kadangi kiekviena regresinė kelionė individuali, jos atnešami rezultatai taip pat priklauso nuo to ką tuo metu patirsime ir kur nukeliausime. Kuo dažniau pasineriame į pasąmonę ir keliaujame, su laiku prieinamumas prie informacijos didėja ir galime pamatyti bei sužinoti daugiau. Kiekvienas regresinės hipnozės seansas būna vis kitoks ir su laiku pateikia mums vis daugiau ir vis svarbesnių atsakymų.

Linkiu keliauti ir niekada nesustoti. 💫


As Galiu Tau Padėti – susisiek su manimi. 💙

Straipsnio autorė: Esu Asta Asteen – mentorė, kūno ir sielos terapeutė, hipnoterapeutė, transformacinių įrašų kūrėja, HAMSA HOUSE namų įkūrėja. Vedu konsultacijas žmonėms norintiems įveikti panikos atakas, nerimą, depresiją, įvairias baimes, fobijas, priklausomybes, kenčiantiems nuo kūniškų susirgimų ir sielos skausmo – nerandantiems savo kelio arba praradusiems save. Konsultacijų metu dirbame pagal mano suformuluotą “TRANSFORMACINĘ” greito pokyčio metodiką, kuri efektyviai padeda įveikti emocines problemas bei išsiugdyti naujas savybes laimingam ir pilnaverčiam gyvenimui. Stengiuosi žmonėms padėti į gyvenimą pažvelgti kitaip – visi esame apdovanoti ir esame nusipelnę gyventi tokį gyvenimą kokio trokštame. Kartu su konsultacijomis taikau hipnozę Kaune, kurios dėka emocinės problemos sprendžiamos sparčiai greičiau nei pasitelkus bet kurį kitą psichoterapijos metodą.

https://www.hamsahouse.lt/apie-mane/

https://www.hamsahouse.lt/kuo-galiu-padeti/

Šaltiniai:

https://www.psychologytoday.com/us/blog/hypnosis-the-power-trance/201406/hypnotic-regression-and-healing-the-unconscious-mind

https://www.therapytribe.com/therapy/what-is-hypnotherapy/

https://www.thefreedictionary.com/hypnosis

https://www.vocabulary.com/dictionary/regression

https://upallhours.com/article/understanding-the-brainwaves-of-your-children

https://uvamagazine.org/articles/the_science_of_reincarnation

https://www.qhhtofficial.com/uncategorized/the-benefits-of-past-life-regression

Dispenza, Joe. 2014. You are the placebo: making your mind matter. Hay House, Inc.

Weiss, Brian. 2009. Praeiti gyvenimai, sutikti mokytojai. Meilės kelias.