HIPNOTERAPIJA Kaune – terapijos PRIVALUMAI ir TRŪKUMAI

HIPNOTERAPIJA Kaune – terapijos PRIVALUMAI ir TRŪKUMAI

January 11, 2021 2 By asta

Hipnoterapijos privalumai ir trūkumai

Hipnoterapija tai psichoterapijos rūšis, pasaulyje ypač vertinama dėl savo efektyvumo. Lietuvoje ši psichologinės terapijos rūšis taip pat vis labiau populiarėja – galima rasti kompetentingų hipnoterapeutų Kaune, Vilniuje, taip pat ir kituose miestuose. Tačiau žmonės nėra itin dažnai linkę dalintis atsiliepimais apie hipnoterapijos seansus, kadangi tai laiko gana asmenišku dalyku. Taigi, tiems kurie svarsto galimybę savo problemas spręsti hipnozės (ar medicininės hipnozės) pagalba, ypač trūksta informacijos ir atsiliepimų apie hipnozę Kaune ar kituose miestuose, o svarbiausia – ko galima tikėtis iš paties terapinio proceso.

Todėl, jei jaučiate, kad turite klausimų ir norite sau į juos atsakyti hipnozės pagalba, nejaučiate pilnatvės ir nežinote kodėl tai vyksta, turite nerimo sutrikimą, patiriate panikos atakas ar serga jūsų kūnas ir siela – šis straipsnis skirtas kaip tik jums. Šiame straipsnyje rasite pateiktus esminius hipnozės PRIVALUMUS ir TRŪKUMUS, todėl jums nebereikės ieškoti atsiliepimų apie hipnoterapiją (Kaune ar bet kuriame kitame mieste). Remdamiesi šiame straipsnyje pateiktais faktais, galėsite lengviau nuspręsti ar hipnozė yra būtent ta terapijos rūšys kurios pagalba norite susitvarkyti su savo emocinėmis ar fizinėmis problemomis, o galbūt kaip tik hipnozei ir skirsite prioritetinę vietą. Tuomet beliks tik kreiptis į hipnoterapeutą Kaune, Klaipėdoje ar bet kokiame jums patogiame Lietuvos kampelyje.

PRIVALUMAI

1. Hipnozė neturi šalutinio poveikio

Hipnozė tai natūralus, pašalinių efektų neturintis terapijos būdas, kadangi transas yra natūrali kiekvienam žmogui būsena. Kiekvienas iš mūsų transo būseną patiriame prieš pabusdami ryte ir prieš užmigdami vakare.

2. Hipnotranso metu žmogus patiria homeostazės būseną

Hipnoterapinis transas aktyvuoja gilaus atsipalaidavimo būseną, todėl sulėtėja simpatinė nervų sistema, sumažėja kraujospūdis, sulėtėja širdies plakimas, pasiekiama homeostazės būsena – todėl įgalinamos natūralios kūno savigydos galios.

3. Hipnoterapija padeda įveikti specifines problemas

Hipnozės terapijos metu sprendžiamos ir ypač specifinės ar unikalios sveikatos ar psichologinės problemos. Kiekvienas seansas unikalus, pritaikytas pagal kliento poreikius. Hipnozė gali padėti išspręsti net ir unikaliausius kūno ir sielos susirgimus.

4. Hipnozės terapinis spektras itin platus

Hipnozė gali padėti išspręsti eilę fizinių ir emocinių problemų – palengvinti fizinius negalavimus, sumažinti baimę ir nerimą, padėti įveikti depresiją ir valgymo sutrikimus, nemigą. Hipnoterapija padeda žymiai pagerinti gyvenimo kokybę, palengvinant tokius dažnus šiais laikais emocinius sutrikimus.

5. Hipnoterapija suteikia greitus ir ilgalaikius rezultatus

Savo efektyvumu pirmaujančios šios psichoterapijos rūšies dėka, jau po pirmojo seanso jaučiamas palengvėjimas bei pirmieji rezultatai. Nors teigiama, kad reikalingi 6 seansai pilnam gydomajam efektui pasiekti, seansų skaičius nusprendžiamas individualiai su kiekvienu klientu.

TRŪKUMAI

1. Ne kiekvienas žmogus gali pasiekti transo būseną

Pagrindinis ir turbūt vienintelis reikšmingas hipnozės terapijos trūkumas yra tas, jog klientas seanso metu galbūt tiesiog nepasieks transo būsenos, nes neturi specifinio hipnozinio jautrumo (angl. hypnotic suspectibility). Teigiama, jog 20% populiacijos nėra imlūs transo būsenai, todėl šiems žmonėms hipnoterapija nėra veiksminga. Tuo tarpu, 15 % populiacijos turi aukštą hipnozinį jautrumą,o likusieji vidutinį. Vidutinio imlumo puikiai pakanka siekiant didžiausios naudos hipnoterapijos seansų metu.

2. Seanso rezultatai ne visuomet atitinka lūkesčius

Pastebima, kad kartais į hipnoterapeutą besikreipiantis žmogus tikisi, jog specialistas spragtels pirštais ir išsyk išspręs visas jo problemas. Tačiau vertėtų žinoti, jog seanso sėkmė priklauso nuo keleto faktorių, kurie didžiaja dalimi yra nulemti pačio kliento. Besikreipdamas į hipnoterapeutą žmogus neretai galvoja, kad seanso sėkmę nulemia specialisto kompetencija, tačiau tiesa visiškai kitokia. Suprantama, kad hipnozės terapeutas turi turėti atitinkamos kompetencijos ir patirties, tačiau seanso sėkmė visgi didžiąja dalimi priklauso nuo kliento. Svarbus jau minėtasis kliento imlumas transui, taip pat jo motyvacija, tikėjimas savo imlumu ir tikėjimas vedančiojo kompetencija. Jei žmogus netiki hipnozės efektyvumu, vedančioji kompetencija ar stipriai bijo paties proceso, net ir labai imlus žmogus savo (ne)tikėjimu gali užblokuoti galimybę pasiekti transo būseną arba priėjimą prie pasąmonės esančios informacijos. Taigi, kiekvienas seansas yra bendras dviejų žmonių darbas, todėl rezultatas kurį gauname dažnai viršija kliento lūkesčius, tačiau kartais jų ir neatitinka.

Strapsnio autorė: Asta Asteen


Aš Galiu Tau Padėti – susisiek su manimi. 💙

Straipsnio autorė: Esu Asta Asteen – mentorė, kūno ir sielos terapeutė, hipnoterapeutė, transformacinių įrašų kūrėja, HAMSA HOUSE namų įkūrėja. Vedu konsultacijas žmonėms norintiems įveikti panikos atakas, nerimą, depresiją, įvairias baimes, fobijas, priklausomybes, kenčiantiems nuo kūniškų susirgimų ir sielos skausmo – nerandantiems savo kelio arba praradusiems save. Konsultacijų metu dirbame pagal mano suformuluotą “TRANSFORMACINĘ” greito pokyčio metodiką, kuri efektyviai padeda įveikti emocines problemas bei išsiugdyti naujas savybes laimingam ir pilnaverčiam gyvenimui. Stengiuosi žmonėms padėti į gyvenimą pažvelgti kitaip – visi esame apdovanoti ir esame nusipelnę gyventi tokį gyvenimą kokio trokštame. Kartu su konsultacijomis taikau hipnozę Kaune, kurios dėka emocinės problemos sprendžiamos sparčiai greičiau nei pasitelkus bet kurį kitą psichoterapijos metodą.

https://www.hamsahouse.lt/apie-mane/

https://www.hamsahouse.lt/kuo-galiu-padeti/

Šaltiniai:

  • https://www.psychcentral.com/blog/nlp/2016/12/pros-and-cons-hypnotherapy#Here-are-some-of-the-potential-benefits-of-incorporating-hypnotherapy-into-your-overall-wellness-program:
  • https://mindbasedhealing.org/advantages-and-disadvantages-of-hypnotherapy/.