8 MITAI ir klaidingi įsitikinimai apie HIPNOZĘ

8 MITAI ir klaidingi įsitikinimai apie HIPNOZĘ

October 21, 2020 0 By asta

Mitai ir klaidingi įsitikinimai apie hipnozę

JAV šiuo metu pirmaujanti ir ypač teigiamai vertinama hipnoterapija, kaip psichoterapijos rūšis, deja Lietuvoje dar neužima pirmaujančių pozicijų. Pas mus ji dažnai apipinama mistika, baime ir išankstinėmis nuostatomis, likusiomis nuo sovietmečio. Holivudo filmų įtaka taip pat nepadarė naudos. Net ir rimtų problemų kankinami žmonės kartais nesiryžta hipnozės seansui ar regresinei hipnozei lengvai ir paprastai, nes jų pasąmonėje slypi išankstinės visuomenės suformuotos nuostatos šiuo klausimu. Taigi, įveikime šiuos mitus. TIESA tai ar NETIESA.

Susipažinkite su dažniausiai mitais ir klaidingais įsitikinimais susijusiais su hipnoze bei regresine terapija.

Nr. 1Hypnoterapeutai pasižymi ypatingomis galiomis. Netiesa

Nuomonė, jog hipnozės terapeutai turi išvystę ypatingus, netgi „magiškus“ gebėjimus yra atkeliavęs iš Holivudo filmų. Ties ta, jog tam, kad įvestume žmogų į transą, „magiškų“ gebėjimų tam nereikia. Netgi estradiniai hipnozės specialistai neturi jokių specialių ar ypatingų galių, tiesiog jų begalės valandų darbo duoda „stebuklingus“ rezultatus. Viskas paremta psichologinėmis žiniomis, įtaiga ir dideliu darbu su savimi bei kitais žmonėmis, patirtimi.

Nr. 2Hipnozė veikia tik tam tikriems žmonėms. Netiesa

Tiesa tai, jog vieni žmonės įtaigesni už kitus ir jiems pasiekti transo būseną yra lengviau negu kitiems. Tačiau hipnozės seanso sėkmė neišvengiamai taip pat priklauso ir nuo žmogaus motyvacijos, pasiryžimo, atsidavimo ir gebėjimo susikoncentruoti. Jei hipnozės seansas nepavyksta, žmonės neretai linkę kaltinti terapeutą. Tačiau tai daryti klaidinga, kadangi tai yra bendras darbas, o kiek lengvai pavyks pasiekti transo būseną didžiąją dalimi priklauso ir nuo paties kliento. Žmonės norintys pasiekti transo būseną gali pradėti medituoti, raminti protą ir nors pirmasis bandymas kartais ir nepavyksta, pastangos atsiperka su kaupu, ir netgi ir labai stipraus analitinio proto savininkams transo būsena tampa pasiekiama.

Nr. 3Žmonės, lengvai pasiekiantys transą yra neryžtingi. Netiesa

Tai netiesa. Dažnai lengviau į hipnotranso ar regresinės hipnozės būseną dažnai nusikelia tie žmonės, kurie turi vizualinę atmintį, daug skaito ir dirba savo proto koncentracijos link. Tačiau tai irgi ne taisyklė. Neretai pasitaiko, kad ir neramaus proto žmonės gali būti lengvai įvedami į transą, vien dėl to, kad tiesiog pasitiki vedliu ir atsiduoda seanso tėkmei neapsistatydami išankstine nuomone. Galime turėti pačią geriausią įtaiga ir transo nepasiekti, nes tiesiog netikime tuo ką daro seansą vedantis žmogus, jau turime išankstinę pasąmoninė nuomonę. O neretai ir sunkios įtaigos žmogus, tačiau ryžtingas, siekiantis tikslo, ir trokštantis pasiekti transą žmogus, net ir nepavykus pirmajam seansui, bet padirbėjęs su savimi, savo paties koncentracija gali gauti pačių geriausių rezultatų. Kuo daugiau dirbame su savimi tuo lengviau prieinama net ir regresinės terapijos būsena, todėl galime pakeliauti ir po praeitus gyvenimus.

Nr. 4Hipnozės metu prarandame sąmonę, mums gali liepti daryti ar sakyti bet ką prieš mūsų valią. Netiesa

Tiesa ta, jog nėra įmanomo būdo žmogui liepti sakyti ar daryti bet ką ko jis pats nenori, netgi transo metu. Žmonės neretai nustemba kokie budrūs ir sąmoningi jie išlieka seanso metu. Tai pamatę jie suvokia, kad niekas negali vykdoma prieš žmogaus valią. Netgi pasirinkimus seanso metu žmogus atlieka tik tokius kokius jis nori pats. Tie kas galvoja atvirkščiai, yra įstrigę stereotipų ir misticizmo liūne, ir tie žmonės dažniausiai patys net nėra bandę hipnozės. Žmonės išbandę hipnoterpiją ilgiau nebeklijuoja mistikos etiketės pačiam hipnozės procesui ir esmei.

Nr. 5Hipnoze galima pakenti sau ir savo sveikatai. Netiesa

Tai visiškai neteisinga. Ir netgi atvirkščiai. Hipnoterapija JAV pirmauja kaip psichoterapijos rūšis, stebinanti savo efektyvumu, gydant nerimo, panikos sutrikimus, depresiją ir kūniškus susirgimus. Netgi pati transo būsena vertinama jau kaip gydomasis elementas, kadangi labai ramina mus ir mūsų protą, leidžia atsipalaiduoti. Hipnotranso metu žmogus patiria homeostazės būseną – būseną kuomet protas, kūnas ir siela yra dermėje ir harmonijoje.

Hipnozė ir regresinė hipnozė Lietuvoje dar neužima tokių aukštų pozicijų ir vertinimo kaip pasaulyje, bet ateityje tikima, viskas pasikeis į gera.

Nr. 6Galiu užtrigti hipnotranso būsenoje ir niekada „negrįžti“. Netiesa

Niekas niekada to nėra patyręs ir tai netgi nėra įmanoma. Transas yra normali žmogiška būsena, į kurią mes natūraliai pasineriame du kartus dienoje. Ryte kuomet prabudinėjame ir vakare, kuomet jau jaučiame, kad „kabina“ miegas tačiau dar mintimis kažkur klaidžiojame. Tai yra visiškai saugu mums.

Nr. 7: „Užhipnotizuotas“ nieko nejausiu, nesuvoksiu ir neprisiminsiu. Netiesa

Hipnotransas nėra nesąmoninga miego būsena. Atvirkčiai, tai vadinama padidinto dėmesingumo būsena, po kurios žmogus atsimena viską ką jautė, matė ir išgyveno seanso metu. Transo metu suaktyvėja žmogaus koncentracija, fokusas ir netgi suaštrėja klausa ir visi kiti pojūčiai.

Nr. 8Hipnozės metu prisiminsiu viską kas man yra kada nors nutikę. Netiesa

Taip, transas iš tikrųjų galinga būsena, kurios metu galime atsiminti daug dalykų, įvykių, situacijų ir emocijų, kurios mus yra kažkada aplankę. Išgyventi tai iš naujo ir išspręsti visas problemas. Tačiau visko atsiminti neįmanoma. Pasąmonė atrenka tai kas mums reikalinga ir kartais neprileidžia prie to, ko mums sužinoti dar ne laikas. Net ir regresinės hipnozės metu, kuomet grįžtama į praeitus gyvenimus, nebūtina pamatysime gyvenimus kuriuose buvome prieš tai. Jei dar neišsprendėme šio gyvenimo problemų, galbūt mums dar ne laikas žengti ten, giliau į praeitį.


Aš Galiu Tau Padėti – susisiek su manimi. 💙

Straipsnio autorė: Esu Asta Asteen – mentorė, kūno ir sielos terapeutė, hipnoterapeutė, transformacinių įrašų kūrėja, HAMSA HOUSE namų įkūrėja. Vedu konsultacijas žmonėms norintiems įveikti panikos atakas, nerimą, depresiją, įvairias baimes, fobijas, priklausomybes, kenčiantiems nuo kūniškų susirgimų ir sielos skausmo – nerandantiems savo kelio arba praradusiems save. Konsultacijų metu dirbame pagal mano suformuluotą “TRANSFORMACINĘ” greito pokyčio metodiką, kuri efektyviai padeda įveikti emocines problemas bei išsiugdyti naujas savybes laimingam ir pilnaverčiam gyvenimui. Stengiuosi žmonėms padėti į gyvenimą pažvelgti kitaip – visi esame apdovanoti ir esame nusipelnę gyventi tokį gyvenimą kokio trokštame. Kartu su konsultacijomis taikau hipnozę Kaune, kurios dėka emocinės problemos sprendžiamos sparčiai greičiau nei pasitelkus bet kurį kitą psichoterapijos metodą.

https://www.hamsahouse.lt/apie-mane/

https://www.hamsahouse.lt/kuo-galiu-padeti/

Šaltiniai:

https://web.wellness-institute.org/blog/hypnotherapy-six-common-myths-and-misconceptions

https://hypnosis.edu/articles/myths